NATURAL SYSTEM s.r.o.

ŽITE ZDRAVO A LACNEJŠIE ...

... v kanceláriách, domoch, bytoch, drevostavbách ...   

NATURAL SYSTEM s.r.o. - prírodné stavebné materiály

O aké stavebné materiály sa jedná?

Hlinené panelyJuta (textília)Hlinené omietkyHlina
Hlinené panelyJuta (textília)Hlinená omietka Hlina

Aké sú ich prednosti?

Dýchanie stien, Akumulácia tepla, Tlmenie hlukov a Odstránenie ozveny, Vyrovnávanie vlhkostných rozdielov, Eliminácia elektromagnetického žiarenia, Pohlcovanie pachov, všeobecne pozitívne zdravotné účinky. Pri použití doslova nevzniká odpad.
  Hlinená omietka v kombinácii s hlineným panelom šetrí množstvo času a zároveň financií pri výstavbe, pretože tento spôsob vyžaduje len jednu aplikáciu, jedno schnutie, a jedno zapucovanie materiálu, čo podstatnou mierou znižuje náklady za pracovné výkony. Častokrát sa stáva že klient ktorý chce akumulačnú vrstvu 2-3 cm hrubú zvolí spôsob nanášania viacerých podkladových vrstiev, a potom finálnu jemnú omietku navrch, čo vyžaduje niekedy troj až štvornásobné schutie (čo je zdĺhavé pretože hlina vysychá mnohonásobne dlhšie oproti bežným omietkam), ale toto viacnásobné nanášanie si murári častokrát viacnásobne účtujú na 1 meter štvorcový, pretože fakticky či už vrstvenie alebo finálnu omietku musia viackrát nanášať. Zdĺhavosť a zvýšená finančná náročnosť v takýchto prípadoch je minimalizovaná pri použití kombinácie hlinený panel 22mm + univerzálna hlinená omietka, ktorú možno nanášať bez toho aby pri vysychaní popraskala naraz aj v hrúbkach okolo 1 cm, a následne zapucovať. Pri požiadavkách menších hrúbok omietky je tu zasa možnosť nanášania len jednej vrstvy univerzálnej omietky v požadovanej hrúbke, ktorá je aplikovaná naraz, a hneď zapucovaná.
   Ak sa rozhodnete pre porovnanie cien systému hlinený panel + hlinená omietka, doporučujem porovnanie s rovnako kvalitatívne porovnateľnými materiálmi, a to napr. s výstavbou steny z nepálenej poprípade pálenej tehly. Zbytočné je porovnanie so sadrokartónom a sadrovou omietkou, pretože ich vlastnosti sa ani zďaleka nedajú porovnávať s vlastnosťami stien z hliny. Tu u obidvoch systémov je porovnateľný len podobný spôsob výstavby, ale nie vlastnosti takýchto stien.

   Kde a ako ich môžem použiť?

   • Pri suchej výstavbe stenových konštrukcií - ROVNAKÝM SPÔSOBOM AKO U SADROKARTÓNOVÝCH STIEN. Je rýchle a univerzálne riešenie doslova všade tam, kde sa používa sadrokartón alebo OSB dosky ako podklad pre omietku. Rozdiel je len v použití iných materiálov:
    • Konštrukcia z drevených hranolov, na OSB dosky, drevené dosky...
    • Hlinený panel.
    • Juta – alebo armovacia sieťka
    • naturálna hlinená omietka.
   • Pri výstavbe OMIETNUTÝCH PRIEČOK Z NEPÁLENEJ TEHLY napr. murovaných novostavieb, zrubov, montovaných drevostavieb, alebo pri rekonštrukciách a prestavbách v starých domoch, bytoch ...
    • Nepálená tehla.
    • Juta – alebo armovacia sieťka.
    • naturálna hlinená omietka.
   • Aplikácia len hlinenej omietky NA PÔVODNÝ PODKLAD. Napríklad pri rekonštrukciách, dostavbách, prestavbách, novostavbách ...
    • Očistený pôvodný alebo nový podklad – omietka, tehlová stena, panel, hebel ...
    • Juta – alebo armovacia sieťka.
    • naturálna hlinená omietka.
Byty, domy
Kancelárie
Drevostavby
Staré domy
Krby, kachle